Beşinci Nesil Continental Kamyon Lastikleri Tanıtıldı

Yeni nesil Continental kamyon lastikleri, İspanya Sevilla’da 800’den fazla davetlinin katıldığı bir sunumda tanıtıldı. Alman premium lastik üreticisinin premiyerine gazeteciler, bayiler ve filo temsilcileri katılım sağladı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, “Sizin işiniz, bizim çözümlerimiz.” sloganı ile sunuldu. Ön aks ve çeker aks için geliştirilen Continental ContiHybrid serisi lastikler, yeni desenlere ve arttırılmış derinliğe sahip 3D kılcallara sahip. Yeni Continental kamyon lastikleri, bu sayede her türlü hava koşulunda üst düzey çekiş gücü sağlıyor. Ek olarak; merkez oluklar, yüksek düzeyde tutuş sağlamaya yardımcı olmak için aşınma ile açılan oyuklar içeriyor. Aynı zamanda taşların birikmesini önleyen tasarım, lastiklerin hasar görme riskini azaltıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Çeşitli Koşullarda Kullanılabiliyor

Etkinliğin kahramanları beşinci nesil Continental kamyon lastikleri idi. Teknik olarak dördüncü nesil olsa da premium lastik üreticisi, dünyanın kimi ülkelerinde dört rakamı olumsuz anlama sahip olduğundan bu ismi kullanmamayı seçti. Tanıtılan lastiklerden ilki Continental Conti Hybrid HS5, ön aks için geliştirildi. Hem bölgesel hem uzun mesafeli taşımacılık için tasarlanan Continental ağır vasıta lastikleri, üstün dayanıklılık ve güçlü yol tutuş performansları ile öne çıkıyor. 315/70 R22.5 Continental Conti Hybrid HS5 ön aks lastikleri, ZeroDegree teknolojisi ile geliştirilmiş özel bir tasarıma sahip. Lastiğin hareket yönüne paralel olan yeni çelik kordlar, sürüş sırasında stabiliteyi arttırıyor. Aynı zamanda ağır yükler altında daha fazla lastik ömrü ve kaplama için uygunluk sağlıyor. Temas yüzeyinde basıncın daha dengeli dağıtılması, düzensiz aşınma riskini azaltarak lastik ömrünü uzatıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Artık Daha Dayanıklı

Etkinlikte tanıtılan bir diğer ürün ise Continental Conti Hybrid HD5 lastikler idi. Çeker aks için geliştirilen bu Continental kamyon lastikleri de gelişmiş performans sağlıyor. Premium lastik üreticisi, sunumda ürünler ile sunulan yenilikleri açıkladı. Ürünler, Continental Kamyon ve Otobüs Departmanı başkanı Henrik Kaiser tarafından tanıtıldı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, önceki nesle kıyasla dayanıklılık, yol tutuşu ve yakıt verimliliği gibi birçok alanda geliştirmelere sahip.

Continental Conti Hybrid Lastikler Yoğun Kullanıma Uygun Tasarlandı

Yeni Continental kamyon lastikleri yoğun kullanım için tasarlandı. Continental Conti Hybrid serisinde yer alan ürünler hem sık dur kalk yapmaya hem de çok çeşitli yüzeylerde manevralara uygun. Uzun ömre sahip bu Continental ağır vasıta lastikleri, kaplanabilir yapıları ve dayanıklılıkları ile kullanıcılarının yüksek düzeyde üretkenlik ve verimli filo yönetimi elde etmelerini sağlıyor.

Continental Ağır Vasıta Lastikleri Tasarruf Sağlıyor

Yeni Continental kamyon lastikleri, diğer birçok yeniliğin yanı sıra; yeni kauçuk bileşiği ve iki katmanlı sırt yapısına sahip. Bu sayede dayanıklılık arttırılarak çok daha yüksek kilometre ömrü elde ediliyor. Aynı zamanda yakıt tüketiminin de azalması ile Continental Conti Hybrid lastikler çok daha fazla maliyet tasarrufu sunuyor. Bununla birlikte CO2 emisyonlarının da azalmış olması, çevreye daha az zarar verilmesi anlamına geliyor. İlk aşamada Continental Conti Hybrid HS5, 315/70 R22.5 ve 385/55 R22.5 ebatlarında sunulacak. Çeker aks için geliştirilen HD5 kodlu Continental kamyon lastikleri ise 315/70 R22.5 ebadına sahip olacak. Tüm lastikler ContiConnect 2.0 dijital lastik izleme sistemi ile kullanılabilen yeni nesil yerleşik sensörlerle birlikte sunulacak.

Haberler

Yakıt Tasarruflu Kamyon Lastikleri Doğaya Olumlu Katkı Sunuyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma, tüm uzun yol sürücülerinin Bridgestone Ecopia (AB etiket sınıfı: A) lastikleri kullanması halinde karbondioksit (CO2) emisyonlarının yüzde 31 oranında azaltılabileceğini ortaya koydu. Bridgestone lastikleri ve Coventry Üniversitesi arasındaki işbirliği ayrıca, tüm bölgesel kamyon grubunun Bridgestone Duravis (AB etiket sınıfı: B) kamyon lastikleri kullanması durumunda CO2 emisyonlarının yüzde 33 oranında azaltılabileceğini ortaya […]

Devamını Oku
Haberler

Yeni Hankook Elektrikli Kamyon Lastikleri Tanıtıldı

Elektrikli araçlar için tasarlanan Hankook iOn ürün grubu genişliyor. Bu aile için Hankook otobüs lastikleri ve kamyonlar için geliştirilen ürünler ekleniyor. Hankook elektrikli kamyon lastikleri, bu araçların özel ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştiriliyor. Güney Koreli premium lastik üreticisinin iç pazarı için sunduğu Hankook Smart İon AU06+ elektrikli ağır vasıtalar için iON serisine eklediği ilk ürün olacak. […]

Devamını Oku
Haberler

Lassa Maxiways 100S Asfalt Düz Lastikler

Lassa Maxiways 100S asfalt düz lastikler, yanal lamelleri sayesinde kısa fren mesafesi sunarak üstün yol tutuşu sağlar. Özel sırt desenine sahip Lassa minibüs-kamyonet lastiği, suyu etkin bir şekilde tahliye eder. Optimize edilmiş sırt profili eşit basınç dağılım sunarak düzensiz aşınmayı önler. Lassa Maxiways 100S Asfalt Düz Lastik Ebatları 215/75R17.5 225/75R17.5 235/75R17.5 245/75R17.5

Devamını Oku