Beşinci Nesil Continental Kamyon Lastikleri Tanıtıldı

Yeni nesil Continental kamyon lastikleri, İspanya Sevilla’da 800’den fazla davetlinin katıldığı bir sunumda tanıtıldı. Alman premium lastik üreticisinin premiyerine gazeteciler, bayiler ve filo temsilcileri katılım sağladı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, “Sizin işiniz, bizim çözümlerimiz.” sloganı ile sunuldu. Ön aks ve çeker aks için geliştirilen Continental ContiHybrid serisi lastikler, yeni desenlere ve arttırılmış derinliğe sahip 3D kılcallara sahip. Yeni Continental kamyon lastikleri, bu sayede her türlü hava koşulunda üst düzey çekiş gücü sağlıyor. Ek olarak; merkez oluklar, yüksek düzeyde tutuş sağlamaya yardımcı olmak için aşınma ile açılan oyuklar içeriyor. Aynı zamanda taşların birikmesini önleyen tasarım, lastiklerin hasar görme riskini azaltıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Çeşitli Koşullarda Kullanılabiliyor

Etkinliğin kahramanları beşinci nesil Continental kamyon lastikleri idi. Teknik olarak dördüncü nesil olsa da premium lastik üreticisi, dünyanın kimi ülkelerinde dört rakamı olumsuz anlama sahip olduğundan bu ismi kullanmamayı seçti. Tanıtılan lastiklerden ilki Continental Conti Hybrid HS5, ön aks için geliştirildi. Hem bölgesel hem uzun mesafeli taşımacılık için tasarlanan Continental ağır vasıta lastikleri, üstün dayanıklılık ve güçlü yol tutuş performansları ile öne çıkıyor. 315/70 R22.5 Continental Conti Hybrid HS5 ön aks lastikleri, ZeroDegree teknolojisi ile geliştirilmiş özel bir tasarıma sahip. Lastiğin hareket yönüne paralel olan yeni çelik kordlar, sürüş sırasında stabiliteyi arttırıyor. Aynı zamanda ağır yükler altında daha fazla lastik ömrü ve kaplama için uygunluk sağlıyor. Temas yüzeyinde basıncın daha dengeli dağıtılması, düzensiz aşınma riskini azaltarak lastik ömrünü uzatıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Artık Daha Dayanıklı

Etkinlikte tanıtılan bir diğer ürün ise Continental Conti Hybrid HD5 lastikler idi. Çeker aks için geliştirilen bu Continental kamyon lastikleri de gelişmiş performans sağlıyor. Premium lastik üreticisi, sunumda ürünler ile sunulan yenilikleri açıkladı. Ürünler, Continental Kamyon ve Otobüs Departmanı başkanı Henrik Kaiser tarafından tanıtıldı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, önceki nesle kıyasla dayanıklılık, yol tutuşu ve yakıt verimliliği gibi birçok alanda geliştirmelere sahip.

Continental Conti Hybrid Lastikler Yoğun Kullanıma Uygun Tasarlandı

Yeni Continental kamyon lastikleri yoğun kullanım için tasarlandı. Continental Conti Hybrid serisinde yer alan ürünler hem sık dur kalk yapmaya hem de çok çeşitli yüzeylerde manevralara uygun. Uzun ömre sahip bu Continental ağır vasıta lastikleri, kaplanabilir yapıları ve dayanıklılıkları ile kullanıcılarının yüksek düzeyde üretkenlik ve verimli filo yönetimi elde etmelerini sağlıyor.

Continental Ağır Vasıta Lastikleri Tasarruf Sağlıyor

Yeni Continental kamyon lastikleri, diğer birçok yeniliğin yanı sıra; yeni kauçuk bileşiği ve iki katmanlı sırt yapısına sahip. Bu sayede dayanıklılık arttırılarak çok daha yüksek kilometre ömrü elde ediliyor. Aynı zamanda yakıt tüketiminin de azalması ile Continental Conti Hybrid lastikler çok daha fazla maliyet tasarrufu sunuyor. Bununla birlikte CO2 emisyonlarının da azalmış olması, çevreye daha az zarar verilmesi anlamına geliyor. İlk aşamada Continental Conti Hybrid HS5, 315/70 R22.5 ve 385/55 R22.5 ebatlarında sunulacak. Çeker aks için geliştirilen HD5 kodlu Continental kamyon lastikleri ise 315/70 R22.5 ebadına sahip olacak. Tüm lastikler ContiConnect 2.0 dijital lastik izleme sistemi ile kullanılabilen yeni nesil yerleşik sensörlerle birlikte sunulacak.

Haberler Bridgestone Kamyon Lastikleri

Bridgestone Ultra Geniş Kamyon Lastikleri ile Serisini Güçlendiriyor

Bridgestone lastik üreticisinin Amerika’da kamyon lastikleri dünyasındaki en son yeniliği olan Bridgestone Greatec M703 Ecopia desenenini tanıttı. Bu son teknoloji lastikler, uzun yol ve bölgesel taşımacılığın taleplerini karşılamak üzere tasarlandı ve eski Greatec M835A Ecopia modelinin yerini aldı. Bridgestone Amerika Çözümleri Başkan Yardımcısı Brian Cunningham, şirketin lastik mükemmelliğine olan verdiği değeri dile getirerek şunları söyledi: […]

Devamını Oku
Haberler

Bridgestone Lastik Üreticisinden Kamyonlar için Yenilikçi Kış Lastiği: Blizzak W989

Lastik teknolojisinde tanınmış bir lider olan Bridgestone Corporation, kış lastikleri alanındaki en son atılımını açıkladı. Yeni Bridgestone Blizzak W989 lastiği, markanın kompakt kamyon ve otobüsler için özel olarak tasarlanan ilk kış lastiği olarak önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Bu son teknoloji lastik, düşük yuvarlanma direnci ve gelişmiş yakıt verimliliği sağlayan azaltılmış ağırlığa sahip devrim […]

Devamını Oku
Haberler

Toyo M939 Kış Sezonu Kamyon Lastikleri Tanıtıldı

Önde gelen lastik üreticilerinden Toyo markası, kış kullanımı için özel olarak tasarlanan kamyon ve otobüs lastikleri serisinin son üyesi Toyo M939 desenini kısa süre önce piyasaya sürdü. Japonya’da değişen hava koşulları ve yoğun kar yağışlarının artmasıyla birlikte buzlu yollarda ve derin karda daha iyi çekiş gücü ihtiyacı belirgin hale geldi. Bu zorlukların üstesinden gelmek için […]

Devamını Oku