Beşinci Nesil Continental Kamyon Lastikleri Tanıtıldı

Yeni nesil Continental kamyon lastikleri, İspanya Sevilla’da 800’den fazla davetlinin katıldığı bir sunumda tanıtıldı. Alman premium lastik üreticisinin premiyerine gazeteciler, bayiler ve filo temsilcileri katılım sağladı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, “Sizin işiniz, bizim çözümlerimiz.” sloganı ile sunuldu. Ön aks ve çeker aks için geliştirilen Continental ContiHybrid serisi lastikler, yeni desenlere ve arttırılmış derinliğe sahip 3D kılcallara sahip. Yeni Continental kamyon lastikleri, bu sayede her türlü hava koşulunda üst düzey çekiş gücü sağlıyor. Ek olarak; merkez oluklar, yüksek düzeyde tutuş sağlamaya yardımcı olmak için aşınma ile açılan oyuklar içeriyor. Aynı zamanda taşların birikmesini önleyen tasarım, lastiklerin hasar görme riskini azaltıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Çeşitli Koşullarda Kullanılabiliyor

Etkinliğin kahramanları beşinci nesil Continental kamyon lastikleri idi. Teknik olarak dördüncü nesil olsa da premium lastik üreticisi, dünyanın kimi ülkelerinde dört rakamı olumsuz anlama sahip olduğundan bu ismi kullanmamayı seçti. Tanıtılan lastiklerden ilki Continental Conti Hybrid HS5, ön aks için geliştirildi. Hem bölgesel hem uzun mesafeli taşımacılık için tasarlanan Continental ağır vasıta lastikleri, üstün dayanıklılık ve güçlü yol tutuş performansları ile öne çıkıyor. 315/70 R22.5 Continental Conti Hybrid HS5 ön aks lastikleri, ZeroDegree teknolojisi ile geliştirilmiş özel bir tasarıma sahip. Lastiğin hareket yönüne paralel olan yeni çelik kordlar, sürüş sırasında stabiliteyi arttırıyor. Aynı zamanda ağır yükler altında daha fazla lastik ömrü ve kaplama için uygunluk sağlıyor. Temas yüzeyinde basıncın daha dengeli dağıtılması, düzensiz aşınma riskini azaltarak lastik ömrünü uzatıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Artık Daha Dayanıklı

Etkinlikte tanıtılan bir diğer ürün ise Continental Conti Hybrid HD5 lastikler idi. Çeker aks için geliştirilen bu Continental kamyon lastikleri de gelişmiş performans sağlıyor. Premium lastik üreticisi, sunumda ürünler ile sunulan yenilikleri açıkladı. Ürünler, Continental Kamyon ve Otobüs Departmanı başkanı Henrik Kaiser tarafından tanıtıldı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, önceki nesle kıyasla dayanıklılık, yol tutuşu ve yakıt verimliliği gibi birçok alanda geliştirmelere sahip.

Continental Conti Hybrid Lastikler Yoğun Kullanıma Uygun Tasarlandı

Yeni Continental kamyon lastikleri yoğun kullanım için tasarlandı. Continental Conti Hybrid serisinde yer alan ürünler hem sık dur kalk yapmaya hem de çok çeşitli yüzeylerde manevralara uygun. Uzun ömre sahip bu Continental ağır vasıta lastikleri, kaplanabilir yapıları ve dayanıklılıkları ile kullanıcılarının yüksek düzeyde üretkenlik ve verimli filo yönetimi elde etmelerini sağlıyor.

Continental Ağır Vasıta Lastikleri Tasarruf Sağlıyor

Yeni Continental kamyon lastikleri, diğer birçok yeniliğin yanı sıra; yeni kauçuk bileşiği ve iki katmanlı sırt yapısına sahip. Bu sayede dayanıklılık arttırılarak çok daha yüksek kilometre ömrü elde ediliyor. Aynı zamanda yakıt tüketiminin de azalması ile Continental Conti Hybrid lastikler çok daha fazla maliyet tasarrufu sunuyor. Bununla birlikte CO2 emisyonlarının da azalmış olması, çevreye daha az zarar verilmesi anlamına geliyor. İlk aşamada Continental Conti Hybrid HS5, 315/70 R22.5 ve 385/55 R22.5 ebatlarında sunulacak. Çeker aks için geliştirilen HD5 kodlu Continental kamyon lastikleri ise 315/70 R22.5 ebadına sahip olacak. Tüm lastikler ContiConnect 2.0 dijital lastik izleme sistemi ile kullanılabilen yeni nesil yerleşik sensörlerle birlikte sunulacak.

Continental Kamyon Lastikleri Haberler

Continental, Conti Eco Kamyon Lastikleri Hannover’de Tanıtıldı

Continental lastikleri Almanya’nın Hannover kentindeki genel merkezi geçtiğimiz günlerde beşinci nesil Conti Eco kamyon lastikleri tanıtımına ev sahipliği yaptı. Bölgesel ve uzun mesafeli taşımacılık için tasarlanan bu yeni lastikler, filoların yakıt tüketimini ve karbondioksit emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Conti Eco HS 5 ve Conti Eco HD 5 kamyon lastikleri sırasıyla direksiyon ve tahrik aksları […]

Devamını Oku
Haberler

Maxam Kamyon Lastikleri Kendi Markası Altında Tanıtılıyor

Çinli Sailun Group’un bir parçası olan Maxam lastikleri, ürün yelpazesini kamyon lastikleri ve otobüs lastiklerini kapsayacak şekilde genişletiyor. Maxam şu anda çeşitli özel ekipmanlar için lastik üretiyor, ancak yeni kamyon/otobüs lastikleri serisinin 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu duyuru, Kuzey Amerika temsilcileri tarafından Meksika’nın Riviera Maya tatil beldesinde bağımsız bayilerle yakın zamanda yapılan […]

Devamını Oku
Haberler

Prometeon Lastikleri Resmen ERTMA Üyesi Oldu!

Avrupa Lastik ve Kauçuk Üreticileri Birliği (ETRMA), yönetim kurulunun onayının ardından Prometeon Tire Group’u (PTG) resmi olarak tam üye statüsünde kabul etti. Daha önce Pirelli lastik endüstrisinin bir bölümü olan ve 2017 yılında kurulan Prometeon, kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastikleri konusunda uzmanlaşmış küresel çok markalı üreticidir. ETRMA Başkanı Chris Delaney, Prometeon lastik markasının üyeliğinin […]

Devamını Oku