Beşinci Nesil Continental Kamyon Lastikleri Tanıtıldı

Yeni nesil Continental kamyon lastikleri, İspanya Sevilla’da 800’den fazla davetlinin katıldığı bir sunumda tanıtıldı. Alman premium lastik üreticisinin premiyerine gazeteciler, bayiler ve filo temsilcileri katılım sağladı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, “Sizin işiniz, bizim çözümlerimiz.” sloganı ile sunuldu. Ön aks ve çeker aks için geliştirilen Continental ContiHybrid serisi lastikler, yeni desenlere ve arttırılmış derinliğe sahip 3D kılcallara sahip. Yeni Continental kamyon lastikleri, bu sayede her türlü hava koşulunda üst düzey çekiş gücü sağlıyor. Ek olarak; merkez oluklar, yüksek düzeyde tutuş sağlamaya yardımcı olmak için aşınma ile açılan oyuklar içeriyor. Aynı zamanda taşların birikmesini önleyen tasarım, lastiklerin hasar görme riskini azaltıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Çeşitli Koşullarda Kullanılabiliyor

Etkinliğin kahramanları beşinci nesil Continental kamyon lastikleri idi. Teknik olarak dördüncü nesil olsa da premium lastik üreticisi, dünyanın kimi ülkelerinde dört rakamı olumsuz anlama sahip olduğundan bu ismi kullanmamayı seçti. Tanıtılan lastiklerden ilki Continental Conti Hybrid HS5, ön aks için geliştirildi. Hem bölgesel hem uzun mesafeli taşımacılık için tasarlanan Continental ağır vasıta lastikleri, üstün dayanıklılık ve güçlü yol tutuş performansları ile öne çıkıyor. 315/70 R22.5 Continental Conti Hybrid HS5 ön aks lastikleri, ZeroDegree teknolojisi ile geliştirilmiş özel bir tasarıma sahip. Lastiğin hareket yönüne paralel olan yeni çelik kordlar, sürüş sırasında stabiliteyi arttırıyor. Aynı zamanda ağır yükler altında daha fazla lastik ömrü ve kaplama için uygunluk sağlıyor. Temas yüzeyinde basıncın daha dengeli dağıtılması, düzensiz aşınma riskini azaltarak lastik ömrünü uzatıyor.

Continental Kamyon Lastikleri Artık Daha Dayanıklı

Etkinlikte tanıtılan bir diğer ürün ise Continental Conti Hybrid HD5 lastikler idi. Çeker aks için geliştirilen bu Continental kamyon lastikleri de gelişmiş performans sağlıyor. Premium lastik üreticisi, sunumda ürünler ile sunulan yenilikleri açıkladı. Ürünler, Continental Kamyon ve Otobüs Departmanı başkanı Henrik Kaiser tarafından tanıtıldı. Yeni Continental ağır vasıta lastikleri, önceki nesle kıyasla dayanıklılık, yol tutuşu ve yakıt verimliliği gibi birçok alanda geliştirmelere sahip.

Continental Conti Hybrid Lastikler Yoğun Kullanıma Uygun Tasarlandı

Yeni Continental kamyon lastikleri yoğun kullanım için tasarlandı. Continental Conti Hybrid serisinde yer alan ürünler hem sık dur kalk yapmaya hem de çok çeşitli yüzeylerde manevralara uygun. Uzun ömre sahip bu Continental ağır vasıta lastikleri, kaplanabilir yapıları ve dayanıklılıkları ile kullanıcılarının yüksek düzeyde üretkenlik ve verimli filo yönetimi elde etmelerini sağlıyor.

Continental Ağır Vasıta Lastikleri Tasarruf Sağlıyor

Yeni Continental kamyon lastikleri, diğer birçok yeniliğin yanı sıra; yeni kauçuk bileşiği ve iki katmanlı sırt yapısına sahip. Bu sayede dayanıklılık arttırılarak çok daha yüksek kilometre ömrü elde ediliyor. Aynı zamanda yakıt tüketiminin de azalması ile Continental Conti Hybrid lastikler çok daha fazla maliyet tasarrufu sunuyor. Bununla birlikte CO2 emisyonlarının da azalmış olması, çevreye daha az zarar verilmesi anlamına geliyor. İlk aşamada Continental Conti Hybrid HS5, 315/70 R22.5 ve 385/55 R22.5 ebatlarında sunulacak. Çeker aks için geliştirilen HD5 kodlu Continental kamyon lastikleri ise 315/70 R22.5 ebadına sahip olacak. Tüm lastikler ContiConnect 2.0 dijital lastik izleme sistemi ile kullanılabilen yeni nesil yerleşik sensörlerle birlikte sunulacak.

Haberler

Kama, Metal Kordlu Kamyon Lastiği Serisini Geliştirdi

Kama Lastikleri, Kama NU 401 (425/85 R21) ve Forza Reg D (295/80 R22.5) metal kordlu kamyon lastikleri serisine yeni ürünler ekledi. Geliştirilen çelik lastikler sunduğunu güvenilirlikleri, dayanıklılıkları ve çeşitli performans özellikleriyle öne çıkıyor. Özellikle kamyon türü yük aracı sahipleri arasında sürekli olarak artan talepler üzerine güçlendirilmiş kamyon lastikleri Kama tarafından üretilmeye devam ediyor. Kamyon Lastiği […]

Devamını Oku
Haberler

Apollo EnduRace RA 2 Kamyon Lastiği Dayanıklılık Sunuyor

Bölgesel taşımacılık alanında söz sahibi Apollo lastikleri, Apollo EnduRace RA 2 kamyon lastiği serisini tanıttı. Bu son teknoloji lastik, yeni bir sırt tasarımı ve yükseltilmiş malzemeler de dahil olmak üzere bir dizi iyileştirmeye sahiptir. Kullanıcılara tüm sezon boyunca gelişmiş yol tutuşu, üstün yol tutuşu, daha düşük yuvarlanma direnci ve benzersiz dayanıklılık sunuyor. Ağır hizmet taşımacılığı […]

Devamını Oku
Haberler

Krone Trusted Comfort KT231 Performanslı Treyler Lastiği Duyuruldu

Römorkları ve tarım ekipmanlarıyla tanınan Alman üretici Krone, en son yeniliği olan Krone Trusted Tire Comfort KT231 desenini tanıttı. Bu treyler lastiği, 5 tona kadar yükleri destekleyebilen sağlam bir tasarıma sahiptir ve taşımacılık endüstrisi için ezber bozan bir ürün olarak öne çıkıyor. Krone KT231 Treyler Lastiği Güvenli mi? Avrupa işaretleme sistemi kapsamında değerlendirilen KT231, yuvarlanma […]

Devamını Oku