Prometeon, Mısır’da Yeni Kamyon Lastikleri Serisini Tanıttı

Prometeon Tire Group (PTG) geçtiğimiz günlerde Mısır’ın Giza kentinde düzenlenen bir etkinlikle Prometeon markası altında ilk kamyon lastikleri serisinin piyasaya çıkışını kutladı. Bu dönüm noktası, PTG’nin İskenderiye fabrikasının 30. yıldönümüne denk gelerek şirket tarihinde önemli bir ana işaret ediyor.

Prometeon Lastikleri İskenderiye Fabrikası’nın 30. Yıldönümü

Bu önemli olay için Mısır’ın seçilmesinde İskenderiye tesisinin otuz yıllık bir dönüm noktası olması etkili olmuştur. 1994 yılında açılan bu tesis, 2.000’den fazla kişiye istihdam sağlayarak PTG’nin faaliyetlerinde önemli bir rol oynamıştır. Bunlar arasında, kuruluşundan bu yana tesisle birlikte çalışan 100 uzun süreli çalışan, yıldönümü kutlamaları sırasında onurlandırılacak.

Prometeon Kamyon Lastikleri Test Süreçleri

Prometeon bu yeni kamyon lastikleri serisinin geliştirilmesi için önemli yatırımlar yapmıştır. Çeşitli iklim ve yol koşullarında 200 milyon kilometreden fazla yol kat edilerek 6.000’den fazla lastik test edilmiştir. Başlangıçta üretim İskenderiye fabrikasında gerçekleştirilecek ve yeni lastikler Afrika ve Orta Doğu’daki pazarları hedefleyecek. Bu kapsamlı testler, lastiklerin çok çeşitli zorlu koşullarda performans gösterecek şekilde üretilmesini sağlıyor.

Prometeon G02 On-Off ve G210 Kamyon Lastikleri Dayanıklı mı?

Prometeon markası altındaki ilk ürünler arasında G02 On-Off ve G210 lastikleri yer alıyor. G02 On-Off, şantiyeler gibi karışık çalışma koşulları için tasarlanmıştı. Prometeon kamyon lastikleri, aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı olması için geliştirilmiş karkas yapısı ve optimize edilmiş sırt deseni ile daha fazla güç ve dayanıklılıkla zorlu koşulların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Bölgesel taşımacılık için tasarlanan G210 modeli, ağır yüklere ve zorlu koşullara dayanacak şekilde üretilmiş olup, yüksek kat oranına ve gelişmiş performans ve kilometre performansı için özel bir kauçuk bileşimine sahiptir.

Yeni Prometeon Lastikleri Geliştirilen Serileri ile İddialı

Yeni Prometeon lastikleri, önceki modellere ve rakiplerine kıyasla mukavemet, güvenlik ve aşınma direncinde önemli gelişmeler sunuyor. İskenderiye’deki 300.000 metrekarelik tesis, faaliyete geçtiğinden bu yana 19 milyondan fazla lastik üretti. PTG 2022 yılında, 2026 yılı sonuna kadar tesisi modernize etmek için 85 milyon avroluk bir yatırım yapacağını duyurdu. Bu iyileştirme, 500’den fazla flora ve fauna türüne ev sahipliği yapan ve tesisin çevresel ayak izini artıran 18.000 metrekarelik bir “vaha” yaratılmasını içerecek. Tesis ayrıca PTG’nin İtalya, Brezilya ve Türkiye’deki mevcut merkezlerini tamamlayan dördüncü Ar-Ge merkezine de ev sahipliği yapıyor.

Geliştirilen Prometeon lastiklerin piyasaya sürülmesi, PTG’nin lastik teknolojisini ilerletme ve sektördeki zengin mirasını ve uzmanlığını temel alarak küresel pazardaki varlığını genişletme konusundaki kararlılığını göstermektedir.

Continental Kamyon Lastikleri Haberler

Continental, Conti Eco Kamyon Lastikleri Hannover’de Tanıtıldı

Continental lastikleri Almanya’nın Hannover kentindeki genel merkezi geçtiğimiz günlerde beşinci nesil Conti Eco kamyon lastikleri tanıtımına ev sahipliği yaptı. Bölgesel ve uzun mesafeli taşımacılık için tasarlanan bu yeni lastikler, filoların yakıt tüketimini ve karbondioksit emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Conti Eco HS 5 ve Conti Eco HD 5 kamyon lastikleri sırasıyla direksiyon ve tahrik aksları […]

Devamını Oku
Haberler

Maxam Kamyon Lastikleri Kendi Markası Altında Tanıtılıyor

Çinli Sailun Group’un bir parçası olan Maxam lastikleri, ürün yelpazesini kamyon lastikleri ve otobüs lastiklerini kapsayacak şekilde genişletiyor. Maxam şu anda çeşitli özel ekipmanlar için lastik üretiyor, ancak yeni kamyon/otobüs lastikleri serisinin 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu duyuru, Kuzey Amerika temsilcileri tarafından Meksika’nın Riviera Maya tatil beldesinde bağımsız bayilerle yakın zamanda yapılan […]

Devamını Oku
Haberler

Prometeon Lastikleri Resmen ERTMA Üyesi Oldu!

Avrupa Lastik ve Kauçuk Üreticileri Birliği (ETRMA), yönetim kurulunun onayının ardından Prometeon Tire Group’u (PTG) resmi olarak tam üye statüsünde kabul etti. Daha önce Pirelli lastik endüstrisinin bir bölümü olan ve 2017 yılında kurulan Prometeon, kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastikleri konusunda uzmanlaşmış küresel çok markalı üreticidir. ETRMA Başkanı Chris Delaney, Prometeon lastik markasının üyeliğinin […]

Devamını Oku